Haberler Kültür-Sanat

Burgaz’daki Türk Konsolosluğu Dolni Çiflik şehrinde iftar düzenledi

Varna Bölge Müftülüğü 10 Mayıs 2019 tarihinde Dolni Çiflik şehrinde (Varna Bölgesi) iftar yemeği organize edip düzenledi. Etkinlik, Burgaz’da ki Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’nun desteği ile gerçekleşti.

Bu güzel iftar yemeğine erkek, kadın, gençler ve çocuklar olmak üzere 150 kişiden fazla katılım oldu.

Verilen bu iftar yemeğinin resmi misafirleri Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri Ataşesi Şemsettin Şimşek, uzun süreli Türkiye Cumhuriyeti Diyanet görevlisi – Hafız Ömer Ali Yuzar, Ramazan ayı için özel görevlendirilen Diyanet görevlileri – Bilal Arslan ve Hüseyin Kaçar, Silistra Bölge Müftüsü Müddesir Mehmed ve Silistra bölge vaizi oldular.

İftar yemeği Bilal Arslan tarafından okunan Ezan ile başlatıldı.

Sosyal Sorumluluklar Ataşesi Şemsettin Şimşek selamlama konuşması esnasında insanlar arasında ki birliğin, barışın ve iyi niyetten daha değerli hiç bir şeyin olmadığının vurgusunu yaptı. Geçici olarak bu pozisyonda bulunan Bölge Müftüsü Nuray Şükrü, Burgaz’da ki Türk Konsolosluğuna sağladıkları bu destek için teşekkürlerini sundu ve Ramazan ayı boyunca insani ilişkilere önem gösterilmesi gerektiğini belirtti. İftar, Bilal Arslan ve Hüseyin Kaçar tarafından bereket ve barış için yapılan dualar ve yine kendileri tarafından söylenen ilahiler ile sonlandırıldı.


“Varna Bölge Müftülüğü adına Dolni Çiflik – NÇ “Barış – 2004”ün yönetim kurulu üyelerine Ramazan ayında düzenlenen bu iftar yemeğinin rahat bir şekilde gerçekleşmesini sağlama adına salonlarını, karşılıksız bir şekilde tahsis ettikleri için kendilerine en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.” – sözleri ile Grandmufti.bg için duygu ve düşüncelerini paylaştı Varna Bölge Müftüsü Genel Sekreteri Fahredin Mollamehmed.

 

Bulgaristan Başmüftülüğü

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 4 =