Kültür-Sanat

Vidin heyeti, Eyüp Belediyesi’ni ziyaret etti

Bulgaristan’ın kuzeybatı ucunda Tuna Nehri kıyısında yer alan Vidin şehrinden aralarında belediye başkanları ve dini temsilcilerin bulunduğu heyet, Eyüp Belediyesi Hizmet Binası’nı ziyaret etti.
Vidin heyeti, Eyüp Belediyesi’ni ziyaret ile ilgili görsel sonucu

Bulgaristan’ın kuzeybatı ucunda Tuna Nehri kıyısında yer alan Vidin şehrinden aralarında belediye başkanları ve dini temsilcilerin bulunduğu heyet, Eyüp Belediyesi Hizmet Binası’nı ziyaret etti.

Bulgaristan Vidin Müftüsü Necati Ali Ali, Bulgaristan’ın Kuzey Batısı’nda yer alan Belogradcik, Dimovo, Valçedrim ve Virşeş Belediye Başkanları ve belediye başkan yardımcıları ile bu bölgelerdeki din adamlarından oluşan heyet, iki ülke arasındaki kültürel veekonomik işbirliğini geliştirmek amacıyla 4 günlük Türkiye ziyareti gerçekleştirdi.

Heyet İstanbul’daki ziyaretleri kapsamında ilk olarak Eyüp Belediyesi’ne geldi. Heyete burada belediye hizmet binası gezdirilerek tanıtıldı, çalışmalar hakkında bilgi verildi. Tarihi alan rehberlik eğitimlerinin sürdüğü Belediye Meclis Salonu’nu da ziyaret eden heyet, eğitim alan rehberlere başarılar dileyerek; “Bu bölgede çok güzel yerler var. Özellikle İstanbul bünyesinde bir çok medeniyeti barındırıyor. Bu yüzden buraları görmeye tanımaya geldik. Bizler bu coğrafyada barış ve huzur içerisinde yaşamaya devam edeceğiz. Bir dahaki ziyaretimizde bize Eyüp’ün tarihi yerlerini sizlerin gezdirerek tanıtmasını isteriz” dedi.

Ziyaretleri sırasında Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın makamında ağırlanan heyete çeşitli ikramlar yapıldı. Ziyaret sonunda ise heyette bulunanlar, Vidin’de Osmanlı eserlerinin resmedildiği çeşitli hediyeler takdim ettiler.

Heyet gün içerisinde Eyüp Sultan Camii ve meydanı, İstanbul Valiliği, Sultan Ahmet Camii, Ayasofya Camii ve Topkapı Sarayı’nı ziyaret edecek.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 17 =