Yaşam

Söke’de Zeybek, Bulgar ve Sırp Folkloruyla Buluştu

Söke’de 23 Nisan kutlamaları kapsamında Söke Belediyesi tarafından Türkiye’ye davet edilen Bulgaristan ve Sırbistan Halk Oyunları ekipleri coşku kattı.

Söke'de Zeybek, Bulgar ve Sırp Folkloruyla Buluştu

Söke‘de 23 Nisan kutlamaları kapsamında Söke Belediyesi tarafından Türkiye‘ye davet edilen Bulgaristan ve Sırbistan Halk Oyunları ekipleri coşku kattı.

Söke Belediye Meydanı’nda gerçekleşen etkinlikte Aydın Zeybeği ile Bulgar ve Sırp folkloru buluştu.

SökeBulgaristan‘ın Burgaz Kenti ile Primorsgo Kenti ile Sırbistan‘dan gelen üç halk oyunları ekibini ağırladı. Sökeli çocuklar ile Bulgar ve Sırp çocukların bir arada 23 Nisankutlamaları coşkulu geçti. Sökeliler tarafından ilgiyle izlenen halk oyunları gösterileri sonrasında, tüm çocuklar Söke Belediye Meclis Salonunda bir arada yemek yedi.

Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün tüm dünya çocuklarına hediye ettiği bayram olan 23 Nisan‘da iki ayrı ülke çocuklarını ağırlamaktan dolayı mutlu oldukları belirtti. Yurt dışından gelen çocuklarla sohbet ederek 23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nın önemini anlatan Başkan Süleyman Toyran; etkinliklere renk kattıkları için Bulgar ve Sırp Ekiplere teşekkür etti.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 5 =