Kültür-Sanat

Kardeş Şehir Çernooçene’yi Ağırladı

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Şeb-i Arus törenleri için Konya’da bulunan kardeş şehir Bulgaristan Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Arif Osman, Hak ve Özgürlükler Hareketi Milletvekili Şabanali Ahmed ve Çernooçene Belediye Meclis Başkanı Bedriye Yaşar Gaziömer’den oluşan heyeti makamında ağırladı.

Kardeş belediye ilişkisi çerçevesinde heyeti Selçuklu’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Hz. Pir’in 741. Vuslat Yıldönümü’nde kardeşimiz Çernooçene Belediyesi ile bir araya gelmek, bu güzel günü onlarla karşılamaktan son derece mutluyum. 2013 yılında Çernooçene Belediyesi ile geleneksel ve tarihi bağlar çerçevesinde her alanda işbirliğinin geliştirilmesi için kardeş şehir protokolü imzaladık. Müslüman ve Türk kardeşlerimize sorunlarının çözümü konusunda her platformda destek vermeye hazırız” dedi.

Selçuklu Belediyesi ile yapacakları ortak faaliyetlerin iki halk arasındaki bağları daha da güçlendirileceğini söyleyen Çernoçene Belediye Başkanı Aydın Arif Osman, “Bölgemizde yaşayan halk, geçmişte Konya ve Karaman bölgesinden göç ederek Kırcaali bölgesine gelmiştir. Selçuklu ve Çernooçene arasındaki geçmişten gelen kardeşlik ilişkileri zaman içerisinde daha da gelişecek. İnşallah sizlerin belediyecilik deneyimlerinden faydalanmak istiyoruz. Bizleri burada ağırladığınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 − 6 =