İngiltere, Türkiye’nin ciro bakımından en büyük şirketleri ile Türkiye’de iş yapan İngiliz şirketlerinin yer aldığı 500 şirketlik bir liste belirleyecek.

İngiltere‘nin İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner, Türkiye’nin ciro bakımından en büyük şirketleri ile Türkiye’de iş yapan İngiliz şirketlerinin yer aldığı 500 şirketlik bir liste belirleneceğini ve bu şirketlerin İngiltere’ye iş için gidecek çalışanlarına yalnızca iş yeri çalışma belgesi ile vize vereceklerini söyledi.

İki ülke arasındaki ticaretin daha da kolaylaşması için çalıştıklarını belirten İngiltere Başkonsolosu Turner, İngiltere’ye iş için gideceklere yalnızca iş yeri çalışma belgesi ile vize vereceklerini açıkladı.

Türkiye’nin ciro bakımından en büyük şirketleri ile Türkiye’de iş yapan İngiliz şirketlerinin yer aldığı 500 şirketlik bir liste belirleneceğini kaydeden Turner, “Bu listede yer alan şirketler için bir vize uygulaması geliştiriliyor. Bu şirketlerin İngiltere’ye iş için gidecek çalışanların vize başvurusunda şirkette çalıştıklarına dair bir belge ibraz etmeleri yeterli olacak.

Şu anda mevcut vize başvuru prosedürüne girmelerine gerek kalmayacak. Böylelikle İngiltere ve Türkiye arasında iş yapmak daha da kolaylaşacak” diye konuştu.

Reklamlar