Bölgemizin güzide ve etkin firmalarından Koşukavak Turizm tarafından yaklaşık 4 yıl önce başlayan ve pandemi süresinde de Yunanistan ve Bulgaristan çekimleri ile aralıklı olarak devam ettikten sonra tamamlanan, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını konu alan “Mustafa Kemal’in İzinde Balkanlar” isimli belgesel eseri Gebze’de tanıtıldı.

Koşukavak Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Yakupoğlu’nun ev sahipliğinde dün akşam Gebze Ticaret Odası Meclis Salonu’nda saat 19:00 da gerçekleşen galaya tüm protokolü ve Gebze halkını davet etti. “Mustafa Kemal’in İzinde Balkanlar” belgeselinin tanıtımına Türk Tarih Kurumu Eski Başkanlarından ve İYİ Parti Eski Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Çelik, Gebze Ticaret Odası Başkanı Abdurrahman Aslantaş, Gebze Balkan Türkleri Başkanı Hüseyin Aksu ve yönetimi, CHP Gebze Önceki dönem Başkanlarından Sedat Tatar, CHP Gebze Belediyesi Eski Meclis Üyesi Basri Efendi, Balkan Camiası üyeleri STK Temsilcileri ve vatandaşlar hazır bulundu.

YAKUBOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

Koşukavak Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Yakupoğlu’nun ev sahipliğinde bu kez Gebze’de düzenlenen gala akşamında selamlama konuşması yapan projenin organizatörü Koşukavak Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Yakupoğlu, 2020 yılında başlattıkları “Mustafa Kemal’in İzinde Balkanlar” belgeselinin gerçek mekanlarında Yunanistan’ın Selanik şehri başta olmak üzere Bulgaristan’da Sofya ve Plevne’de sürdürülen ve pandemi döneminde de aralıklı da olarak büyük bir çabayla sürdürdükleri projeyi tamamlamanın gururu içinde olduklarını belirtti ve başta çekim ekibi olmak üzere her iki ülkede de katkı yapan ve yardımcı olan herkese teşekkür etti. Yakuboğlu, Gebze’de galaya katılan katılımcılara da teşekkür etti.

HALAÇOĞLU TEBRİK ETTİ

Belgeselin tanıtımına Türk Tarih Kurumu Eski Başkanlarından ve İYİ Parti Eski Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu da gala gösteriminde bir selamlama konuşması yaptı ve yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

AKSU: “GURURUMUZU DAHA DA ARTIRAN BİR ESER OLMUŞ TEBRİK EDERİZ!”

Galaya yönetimi ile birlikte katılan Gebze Balkan Türkleri Derneği Başkanı Hüseyin Aksu da, “Mustafa Kemal’in İzinde Balkanlar” Belgeseli’nin yapımını üstlenen Koşukavak Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Yakuboğlu’nu bu anlamda kutlayarak: “Gebze Galasına katılım sağladık. Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün Balkanlar’da geçen yaşam kesitini anlatan bu önemli eserin ortaya çıkışı gururumuzu bir kez daha artırmış ve bizleri gerçekten çok duygulandırmıştır. Yapımcılığını Koşukavak Turizm Sahibi Hemşerimiz Rıfat Yakupoğlu’nun üstlendiği bu değerli belgeselde emeği geçen Senaristi, Yönetmeni ve Değerli Akademisyenlerimize teşekkür ederiz. Bu güzel organizasyona katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz.” dedi.

İLK GALA İSTANBUL’DA GEÇEN YILIN ARALIK AYINDA RUBASAM ORGANİZASYONUNDA YAPILMIŞTI

Koşukavak Turizm tarafından Balkanlarda gerçek mekanlarında Rıfat YAKUPOĞLU ve ekibi tarafından yapılan “MUSTAFA KEMAL’İN İZİNDE BALKANLAR” Belgeselinin RUBASAM ile birlikte 08 ARALIK 2023 tarihinde düzenlenen Gala Gösterimi İstanbul Bayrampaşa Belediye Kültür salonunda gerçekleşmişti.

Haber: YILMAZ IŞIK

GEBZE

Reklamlar