Kültür-Sanat

Filibe’de İmaret Camii’nde iftar

Filibe’de ki “İmaret Camii” geçen hafta 25 Mayıs 2019 tarihinde Cumartesi akşamında Ramazan ayına özel olarak verilen iftar yemeğinde 200 kişiden fazla kişiyi ağırladı. Bu kapsamlı iftar yemeği Bulgarisan’da ki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin sponsorluğu altında ve Filibe Bölge Müftülüğü’nün yardımları ile düzenlendi.

Filibe şehrinin merkezinde bulunan bu küçük camide verilen iftar yemeği, Müslümanlar için çok kıymetli olan bu Ramazan ayı boyunca Bulgaristan’da ki Türkiye Büyükelçiliği’nin verdiği bir çok iftar yemeğinden bir tanesidir.

Bu vesileyle gecenin resmi misafiri Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy oldu. Başmüftülüğü temsil eden misafirler arasında ise – Başmüftü Yardımcısı Birali Mümün Birali vardı. Etkinliğe, saygı gösterip katılan isimler arasında – Filibe Belediye Meclis Başkanı Savina Petrova, Belediye Yönetim Kurulu üyesi ve Genel Sekreteri Borislav Dimov, bunların yanı sıra şehir halkından farklı etnik ve dini toplulukların temsilcileri de katılanlar arasında oldular.

İftar yemeğinde misafirlere hitaben selamlama konuşmaları – Başmüftü Yardımcısı Birali Mümün Birali tarafından, Türkiye Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy ve Filibe Belediye Meclisi Başkanı Savina Petrova tarafından yapıldı.

Bulgaristan Başmüftülüğü