Kültür-Sanat

Burgaz köyü Lülâkovo’da 400 kişilik iftar verildi

Ramazan ayına özel olarak 23 Mayıs 2019 tarihinde (Perşembe günü) Ruen Belediyesi’ne bağlı, Lülâkovo köyünde verilen iftar yemeğine yaklaşık 400 Müslüman katıldı. Aytos Bölge Müftülüğü organizasyonu altında düzenlenen iftar yemeğinin asıl sponsoru İstanbul Ticaret Odası Dairesi oldu.

Bu güzel iftar davetinin resmi misafirleri Burgaz’da ki Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğu’nun Genel Konsolu Cumhur Akgün ve Konsolosluğun Sosyal Sorumluluklar Faaliyetleri Ataşesi Şemsettin Şimşek oldular. Katılanlar arasında Aytos Bölge Müftüsü Selahattin Muharrem ve Bölge Müftülüğü’nde görev alan kimseler de vardı.

Ev sahibi konumunda olan Muharrem davetine icabet eden tüm misafirlere hitaben selamlama konuşması yaptı ve davetini geri çevirmedikleri için kendilerine teşekkürlerini sundu. Yapmış oldukları bu kapsamlı hayır işi için – verilen iftar yemeği için, ana sponsor İstanbul Ticaret Odası’na özel olarak teşekkürlerini belirtti.

Lülâkovo köyünde verilen bu iftar yemeğinde, Burgaz’da ki Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğu’nun Sosyal Sorumluluklar Faaliyetleri Ataşesi Şemsettin Şimşek de Ramazan ayı akşamında ortak sofrada iftarlarını açan yüzlerce Müslümana hitaben konuşmasını yaparak iyi düşüncelerini dile getirdi. Kendileri misafirlere Hayırlı ve Bereketli Ramazanlar diledi ve 4 Haziran günü başlayacak olan Ramazan Bayramını sevinç ve mutluluk ile karşılamalarını temenni etti.

 

Bulgaristan Başmüftülüğü