Siyaset

BULTÜRK’ten AK Parti’ye Ziyaret

Bulgaristan Türkleri Kültür Ve Hizmet Derneği (BULTÜRK) başta Genel Başkan Rafet Ulutürk İle Yönetimi AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Sn. Av.Şahin PİRDAL’ı makamında ziyaret etti.

Bu ziyareti anlamlı kılan ise ziyaretin içeriği ve varılan sonuçlar olmuştur. BULTÜRK Derneği olarak, yıllarca ifade etmeye çalıştığımız ve içerisinde hiçbir arka plan hesabı olmayan gayet açık ve anlaşılır fikirlerimizi yinelemek ve bu düşüncelerimizin artık anlaşılıyor olmasını da görmek bizleri Bultürk olarak ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bu ziyareti oldukça önemsiyoruz çünkü, hiçbir ön yargıya meydan vermeden en samimi duygu ve ifadelerimiz karşılık buldu. Siyasi parti hassasiyeti yerine, devlet ciddiyeti tüm görüşme sürecine hakim oldu. Bizleri ise bu davranış biçimi çok mutlu etti. Bu gibi ziyaret ve istişare toplantıların kısa aralıklarla devam edeceği konusunda mutabık kalınarak toplantıya son verildi. Bu toplantı bir şeyi daha gösterdi ki, istişare ederek çok meseleler kolayca hal yoluna girer.

Ayrılırken AK Parti İlçe Başkanı Av. Şahin PİRDAL’a BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK Bulgaristan Türklerine yapmış oldukları hizmetlerden dolayı kendilerine bir plaket taktim etti. Ardından BULTÜRK Genel Başkanının kendisinin yazdığı iki kitabı da  taktim etti. Av.Şahin PİRDAL Plaketi  ve kitapları kendilerinden alırken çok mutlu olduğunu ve BULTÜRK Derneğini ayrıca ziyaret edeceğini ve imkanlar dahilinde herşey yapmaya hazır olduklarını belirtti. Bu vesileyle tüm misafirlerimize bu ziyaretlerinden dolayı AK Parti adına da teşekkürü bir borç biliriz. dedi.

Rafet ULUTÜRK konuşmasında: “Artık Bulgaristan Türkleri Türkiye siyasetinde var olacaklarını, çünkü Türkiye genelinde 10 milyonu aştıklarını belirterek. Bizler bu güne kadar toplum gücünün ne  işe yaradığını bilmeyenlerdeniz, amma artık bunu çok iyi gördüklerini ve bu konuda çok başarılı olacaklarını da belirtti. Bizler artık birlik ve beraberliğimizin ne işe yaradığını kendi insanlarımıza anlatmaya başladık. Bu konuda çok yakında sadece Bulgaristanlıların bir federasyon çatısı altında toplanacaklarını ve bu federasyonla artık yanlış anlaşılmaların önüne geçileceğini. Bundan sonra Bulgaristan konusunda tek muhatabın federasyon olacağını söyleyerek” sözlerine son verdi.

Son olarak Ş.Pirdal’da

Yapılan konuşmaların ardından Sn.Şahin PİRDAL parti merkezlerinin  ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Ardından getirilen hediyeler taktim edildi ve toptan bu günün anısına hatıra resmi çekildi. Ardından samimi bir şekilde ayrıldılar.

 

Not; Toplantıya katılanlar Genel Başkan Rafet ULUTÜRK, Genel Başkan Yardımcısı Dr. Nedim BİRİNCİ, Yönetim kurulu üyelerinden Murat AKÇALI ve Seydullah HALAÇ

 

Gaziosmanpaşa, Murat AKÇALI