Haberler Sağlık-Spor

Bulgaristan’dan gözlükle geldi, Denizli’de bıraktı.

Sağlık turizmi kapsamında yurtdışından gelen hastalara hizmet vermeye devam eden Vizyongöz Hastanesi, Bulgaristan’dan Denizli’ye 20 saatlik otobüs yolculuğu ile gelen Anastasiya Korunova’yı sağlığına kavuşturarak, gözlüklerinden kurtulmasını sağladı.

Denizli’de ‘sağlık turizmi’ denilince ilk akla gelen sağlık kurumlarından olan Vizyongöz Hastanesi, yurtdışından gelen bir hastayı daha sağlığına kavuşturdu. Bulgaristan vatandaşı olan Anastasiya Korunova, gözlüklerinden kurtulmak için Denizli’ye tam 20 saatlik otobüs yolculuğu sonrası gelerek Vizyongöz Hastanesi’nde muayene oldu ve gerekli tektiler sonrası operasyon yapılması kararlaştırıldı.

Halk arasında ‘göz içi akıllı lens’ diye tabir edilen ‘şeffaf lens ekstraksiyonu’ operasyonu yapılan Korunava’nın operasyonu, son derece başarılı bir şekilde tamamlandı. Bulgar Anastasiya Korunova, ayrıca hastane yetkililerince Denizli’de son derece iyi bir şekilde ağırlanarak, operasyon öncesi Pamukkale ve Denizli’yi tanıma fırsatı buldu.

2.ULUSLARARASI TERMAL VE SAĞLIK TURİZM ZİRVESİ’NİN KATKILARI DEVAM EDİYOR

Denizli’den güzel anılarla ayrılan Anastasiya Korunova’nın operasyonunun THTC Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi’nin 2017 yılında Denizli’de düzenlediği 2.Uluslararası Termal ve Sağlık Turizm zirvesinin meyvelerinden sadece biri olduğunu dile getiren Vizyongöz Hastanesi yetkilileri, “THTC Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak’a yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Sağlık turizmi kapsamında ülkemize ve şehrimize maddi ve manevi katkıda bulunmak adına çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Denizli Gazetesi