Kültür-Sanat

Bulgar ve İngilizler Kapadokya’da Film Çekti

Doğa, kültür, tarih ve manzara güzellikleriyle dünyanın önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya’nın kalbi sayılan Nevşehir’e belgesel, fotoğraf ve film projelerini gerçekleştirmek için film şirketlerinin ilgisi devam ediyor.

Doğa, kültür, tarih ve manzara güzellikleriyle dünyanın önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya‘nın kalbi sayılan Nevşehir’e belgesel, fotoğraf ve film projelerini gerçekleştirmek için film şirketlerinin ilgisi devam ediyor.

Nisan ayında Bulgaristan ve İngiltere’den film şirketleri ile TRT Arapça Televizyonu programcıları Kapadokya bölgesini görüntülemek için Nevşehir’e gelerek çekim yaptı. Şükrü Alaçam ise video klip çekimleri yaptı.

Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre,Kapadokya‘yı görüntülemek isteyen yerli ve yabancı film şirketleri, fotoğrafçılar ve televizyon kanalları, Kültür Ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nden izin alıyor. Bu kapsamda, geçtiğimiz ay içerisinde izin alarak çekim yapan kurumlar, Bulgaristan (film), İngiltere Merkezli Off The Fence şirketi (film), Şükrü Alaçam‘dan video küp çekimleri, TRTArapça Televizyon kanalı için “Orası” adlı belgesel çekimi olarak belirtildi

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − 6 =