Kardeş şehir olan Bulgaristan’ın Asenovgrad Belediyesi, Nilüfer Belediyesi’ni ziyaret ederek, çalışmalarına övgüler yağdırdı.

Nilüfer Belediyesi, kardeş şehir olan Asenovgrad Belediyesi’nden gelen yaklaşık 30 kişilik heyeti konuk etti. Başkanlık makamında Başkan Mustafa Bozbey’in ağırladığı misafir heyet, Nilüfer Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi alarak, hayranlıklarını dile getirdi. Heyete Nilüfer hakkında bilgi veren Başkan Bozbey, “Kardeş şehir ilişkilerinin gelişip, dostlukların pekişmesi açısından bu tür ziyaretler çok önemli. Bizler sizin çalışmalarınızı örnek alacağız, bizim projelerimizden de örnekleri size sunacağız. AB projelerini ortaklaştırarak karşılıklı gerçekleşmesini sağlayabiliriz. Kardeş şehir ilişkilerinde ortak projelere çok önem veriyoruz ve Avrupa Birliği’nin de destek verdiğini biliyoruz” dedi.

Asenovgrad’dan Türkiye’ye göç eden çok sayıda aile olduğuna da değinen Bozbey, “Nilüfer ve Bursa’ya, Asenovgrad’dan göçmüş çok aile var. Bunların birçoğu Nilüfer’de yaşıyor. Bizler iki belediye olarak kardeş şehir ilişkilerini kültürel, sosyal ve ticari alanda pekiştirerek dostluğumuzu daha da güçlendirebiliriz” diye konuştu.

Asanograd Belediye Başkan Yardımcısı Myumyun İsmail Alicik de misafirperverliğinden dolayı Başkan Bozbey’e teşekkür ederek, “Bizim için Nilüfer ile kardeş şehir olmak onur verici. Bergama şehriyle de kardeşiz ama burada bizim bölgemizden çok sayıda vatandaşımız oturuyor. Onun için Nilüfer’in yeri ayrı. Kıyaslama yapıldığında Nilüfer’in yeşil alanları başta olmak üzere projeleriniz çok farklı. İki kurum arasındaki bağların güçlenmesi bizi çok mutlu edecek” diye kaydetti.

Başkan Bozbey konuklarına ziyaretin sonunda çeşitli hediyeler vererek, iki ülke kültürünün tanımının önemli olduğuna vurgu yaptı.

ASENOVGRAD’DAN NİLÜFER’E ÖVGÜ

ASENOVGRAD’DAN NİLÜFER’E ÖVGÜ

ASENOVGRAD’DAN NİLÜFER’E ÖVGÜ

ASENOVGRAD’DAN NİLÜFER’E ÖVGÜ

Kaynak: IHA

Reklamlar