Sağlık-Spor

7. Ulusal Sazan Balığı Yakalama Yarışması

Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği’nin (KAMADER) düzenlenen 7. Ulusal Sazan Balığı Tutma Yarışması’nda 30 takım ile toplam 40 kilog 575 gram balık yakalandı.

gocmen-takimi-ucuncu-olduGebze’den Nuray Kayrak ve Candan Süzen’den oluşan “Carp Akademy1” ekibi, yarışmanın tamamlanmasına 1 dakika kala tuttukları 4 kilo 500 gramlık sazan balığıyla son anda birinciliği elde etti. Toplamda yakaladıkları 9 kilo 520 gram ağırlığındaki balıkla birinciliği elde etti. Ekibe 3 bin 500 lira para ile çeşitli olta takımları hediye edildi. Ödül Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım tarafından verildi.

İstanbul bölgesinden Ahmet Kaya, İlhan Yılmaz ve Musa Şirinsu’nun oluşturduğu “Carpistanbul-2” ekibi, toplamda 7 kilo 960 gram ağırlığındaki balıkla yarışmanın ikincisi oldu. Ekibe, 2 bin 500 lira ödülü Derince Belediye Başkan Vekili Adnan Balcı tarafından verildi.

Yarışmanın üçüncülüğünü 6 kilo 855 gramlık sazan balığı ile Bursa bölgesinden, Balkan göçmeni olan Serkan Korkmaz ve Şerif Hacıoğlu’ndan oluşan “YBS Av Marketi Team”  ekibi elde ederek, 2 bin liranın sahibi oldu. Ekip, ödülünü Derince Jandarma Komutanı Üsteğmen Şakir Rahat’ın elinden aldı.

Yarışmada tutulan tüm balıklar ölçülendirildikten sonra, fotoğraflanarak sportif balıkçılık ruhuna uygun olarak gölete geri salındı.

 

bghaber

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 − 4 =