Erasmus Öğrencileri Sorgun Belediye Başkanı Şimşek’i Ziyaret Etti

Sorgun Gençlik Derneği tarafından hazırlanan Erasmus+ KA1 Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği programı kapsamında “Gençler Kariyer ve İstihdamı Konuşuyor” isimli proje için Sorgun’da bulunan 12 ülkeden toplam 50 kişilik öğrenci grubu, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’i ziyaret etti.

erasmus-ogrencileri-sorgun-belediye-baskani-s-8316296_x_o

Sorgun Gençlik Derneği tarafından hazırlanan Erasmus+ KA1 Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği programı kapsamında “Gençler Kariyer ve İstihdamı Konuşuyor” isimli proje için  Sorgun‘da bulunan 12 ülkeden toplam 50 kişilik öğrenci grubu, Belediye Başkanı  Ahmet Şimşek‘i ziyaret etti.

Türkiye,  İspanya,  Romanya,  İtalya,  Bulgaristan,  Macaristan,  Çek Cumhuriyeti,  Makedonya,  Litvanya,  Estonya,  Yunanistan ve  Polonya‘dan toplam 50 katılımcıyı makamında ağırlayan Başkan Şimşek,  Sorgun ile ilgili genel bilgiler verdi. Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan  Sorgun‘un, zengin yeraltı kaynağına sahip olmakla birlikte şifalı su kaynakları açısından da  Türkiye‘nin önde gelen merkezlerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Şimşek, “İlçemizin en önemli sanayi kuruluşu şeker fabrikasıdır. İlçedeki kömür ocakları nakliyeciliğin ve ticaretin hareketlenmesini sağlamıştır. Küçük sanayi sitesi, taşıyıcılar kooperatifi, tuğla, gıda ve yem fabrikaları ilçe ekonomisine katkıda bulunmaktadır” dedi. Kaplıcaların ilçe turizminde önemli bir yer tuttuğunu belirten Başkan Şimşek, “Sorgun, tarihi eserler açısından çok önemli bir merkezdir. Kerkenes Harabeleri’nin gelecekte ilçe ekonomisine katkı sağlayacağı düşünülmektedir. 50.500 nüfuslu ilçenin gurbetçi nüfusunun hayli yüksek olması da yaz aylarında ekonomik hareketlilik sağlamaktadır. İlçede nüfus yoğunluğu yaz aylarında 100 bine kadar ulaşmaktadır” dedi.

Ziyaretlerinden dolayı öğrencilere teşekkür eden Şimşek, katılımcıların  Sorgunmisafirliği müddetice her türlü ihtiyaçlarında belediye olarak yanlarında olduklarını sözlerine ekledi.

Proje hakkında bilgiler veren  Sorgun Gençlik Derneği Başkanı Halil Uğuz ise, “Projemiz 28 Mart –  4 Nisan arasında  Sorgun‘da uygulanıyor. Projede toplamda 12 ülkeden 50 katılımcı yer alıyor. Katılan ülkeler  Türkiye,  İspanya,  Romanya,  İtalya,  Bulgaristan,  Macaristan,  Çek Cumhuriyeti,  Makedonya,  Litvanya,  Estonya,  Yunanistan, Polonya. 1 hafta boyunca uyguladığımız faaliyetler kariyer planlaması, iş ve meslek konusunda rehberlik, özgeçmiş hazırlama, iş bulma araçları hakkında bilgi verme, kariyer planı hazırlama, iş görüşmesi teknikleri, girişimcilik, liderlik gibi yeni nesil iş bulma stratejileri ve mülakat teknikleri faaliyetleri yapılmaktadır” diye konuştu.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir