Siyaset

Vidin Belediye Başkanı, Kartal Belediye Başkanı Öz’ü ziyaret etti

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında Bulgaristan Vidin Belediye Başkanı Gergo Gergov ve beraberindeki heyet ziyaret etti. 
vidin-beld-bask-istanbul-kartaldaİstanbul’da çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Bulgaristan Vidin Belediye Başkanı Gergo Gergov’a ziyaret sırasında Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Plaven Nikolov, işadamı Ludmil Aleksandrov ve Iliyan Ivanov’da eşlik etti. Ziyarete CHP Pendik İlçe Başkanı Halit Temiz, Kartal Belediye Meclis 1. Başkan Vekili Taner Özdemir, CHP Meclis üyeleri Kemal Uyan, Atilla Duman da katıldı. Vidin Belediye Başkanı Gergo Gergov, Başkan Öz’ün kendilerini ağırlamasından ve Kartal’da bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek iki belediye arasındaki işbirliği yapabileceklerini söyleyerek Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü Bulgaristan’a davet etti.

Kartal Belediye Başkanı Op.Dr. Altınok Öz, “Meslektaşım Bulgaristan Vidin Belediye Başkanı Sayın Gergo Gergov ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendilerini Kartal’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bizde kendileri ile ilerleyen dönemde işbirliği yapmaktan yanayız” dedi. Ziyaretin sonunda Bulgaristan heyetine Kartal Belediyesi’nin logolu kahve fincan takımı hediye eden Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Bizim bir atasözümüz vardır. Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır. Sizler de bu fincanlarla kahve içerken bizleri hatırlarsınız” dedi. Ayrıca Bulgaristan Vidin Belediye Başkanı Gergo Gergov’a Kartal Belediyesi’ni tanıtan kitaplar ve broşürler hediye etti. Bulgaristan Vidin Belediye Başkanı da Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e Başkan Öz’e, Vidin Kalesi’nin resmi olan çini bir tabak ve Vidin’i anlatan broşürleri armağan etti.

İHA

 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 + 1 =