Haberler Kültür-Sanat

Varna Bölge Müftülüğü, Belogradec köyünde iftar yemeği düzenledi

Varna Bölge Müftülüğü 20 Mayıs 2019 tarihinde (Pazartesi günü) Vetrino Belediyesi’ne bağlı olan Belogradec köyünde iftar yemeği organize etti. Ramazan ayına özel olarak düzenlenen bu iftar yemeği İstanbul Ticaret Odası’nın yapmış olduğu maddi destek vesilesiyle gerçekleştirildi.

Yaklaşık 200 Müslümanı bir araya getiren bu iftar yemeğinin resmi misafirleri Dobriç Bölge Müftüsü Bilal Darcan, Varna Bölge Müftülüğü’nde görev almak üzere Türkiye Cumhuriyeti’nden gelen misafir – imamlar Bilal Arslan ve Hüseyin Kaçar, bunların yanı sıra Türkiye’den uzun vadeli Bulgaristan’da görev yapacak olan imam Ömer Üzeyir oldular.

“Misafirler için şu şekilde icra edilen kısa bir program hazırlığı yapıldı – Varna Bölge Müftülüğü’nde geçici olarak görev yapan Bölge Müftüsü Nuray Şükrü ev sahibi olarak selamlama konuşması ile açılışı yaptı. Ardından ilahiler okundu, Ramazan ayına özel hazırlanmış sohbet yapıldı ve bunlar ile beraber Başmüftülüğün şu günlerde Bulgaristan genelinde düzenlediği İslami Eğitime Destek Kampanyası’nın da hatırlatması yapıldı.” – bu sözlerle iftar programı sonrasında Gradnmufti.bg için Varna Bölge Müftülüğü Genel Sekreteri Fahreddin Mollamehmed etkinliğin özetini yaptı.

İftar programı sonrasında tüm misafirler Belogradec köyünün camisine geçerek teravih namazını cemaatle kıldılar.

Yazar: L. Çauşeva


Çeviri: Meliha Musa

Bulgaristan Başmüftülüğü

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + three =