Haberler Siyaset

Tekirdağ Bulgaristan Göçmenleri Derneği Pikniği

Tekirdağ Bulgaristan göçmenleri derneği Başkanı Kemal ÖZTÜRK Tekirdağ Muratlı ilçesinde piknik ve Bulgaristan Türklerinin 89 göçünün 30.yıldönümünü andılar.

Öncelikle açılış konuşmasını Başkanımız Kemal ÖZTÜRK yaptı ardından Muratlı Belediye Başkanı  daha sonra biraz gec de olsa etkinliğimize gelen Çorlu Belediye başkanı da bir konuşma yaptılar. Konuşmacılar özellikle 1989 göçünü unutmamaları unuturmamalarını gerketinin altını çizdiler.

Ardından konuşmacı olarak davet edilen gazeteci araştırmacı yazar ve aynı zamanda BULTÜRK Derneğnin Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK’e söz verildi.

Çok güzel bir ortamda çoluk çocuk ailece geldikleri güzel bir ortam ve güzel bilgiler verildi. 500 kişilik bu piknikte herkes doyasıya elendiler. Ayrıca Rafet ULUTÜRK’ün yazmış olduğu kitaplar da çok ilgi gördü. Kitaplar bedava yazarın imza töreni ile gelenlere dağıtıldı. BULTÜRK Gazetesi de gelenlere dağıtıldı.

Başkanımız etkinliğimize Katılan tüm dostlara tek tek teşekkür etti. artık her yıl bu etkinliğimiz gelenek haline geleceğini bildirdi ve boylece sonuna gelmiş olduk.Kemal ÖZTÜRK Konuşma yaparken

Muratlı Belediye Başkanımız Nebi TEPE

Katılanlar: Muratlı Belediye Başkanı Nebi TEPE (Smolyan-Bulgaristan)
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet SARIKURT (Varna-Bulgaristan)
Gagauz Derneği Başkanı Necdet ERTUĞRUL;
BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK
Tekirdağ ve Çorludan gelen tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

 

Elame ÇAKIR
BG Haber

 

 

 

Not: Rafet ULUTÜRK’ün konuşması: https://www.bghaber.org/bghaber/bulgaristan-gocmen-dernegi-tekirdag/

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + 19 =