Haberler Kültür-Sanat

Rusçuk Bölge Müftülüğü iftar yemeği verdi

Rusçuk Bölge Müftülüğü, 19 Mayıs 2019 tarihinde (Pazar akşamı) bölgede ikamet eden Müslüman topluluğa verilen Ramazan ayı özel iftar yemeğine ev sahipliği yaptı.

Bu güzel iftar yemeği, şehirde bulunan ve hala mülkiyet sahipliği hususunda davaların yürütüldüğü muhteşem bir vakıf malı olan mekânda yapıldı.

Bu Ramazan etkinliğinin resmi misafirleri Burgaz’da ki Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Sosyal Faaliyetler Sorumlusu Ataşe Şemseddin Şimşek, Rusçuk İmam Hatip Lisesi Müdürü Tuncay Şerif, Rusçuk Bölge Müftülüğü bünyesinde Türkiye’den gelen ve geçici olarak görev alan misafir imamlar, bölge imamları, Müslüman encümenlik temsilcileri ve bunların yanı sıra bölgede ki bilinen önder ve saygın şahsiyetler oldular.

Misafirler iftar sofrasına gelip oturmadan önce Rusçuk Bölge Müftülüğünde görev yapan misafir imamlar tematik bir dini program sundular.

Rusçuk Bölge Müftüsü Yücel Hüsnü ev sahibi olarak, tüm konuklara hitaben, yapmış olduğu konuşmada davetine saygı gösterip icabet ettikleri için teşekkürlerini sundu ve Ramazan ayı içerisinde sosyal faaliyetlerimizi artırmamız gerektiğini vurguladı. Burgaz’da ki Türk Konsolosluğu temsilcisi Şemseddin Şimşek ise gerçekleşen bu iftar yemeği için ev sahibine bu resmi davetinden dolayı şükranlarını sundu.


Rusçuk şehrinde ki bu manidar iftar yemeği sağlık, bereket ve refah için yapılan dua ile sonlandırıldı.

 

BNR

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − nine =