Bulgaristan Ulusal Televizyonu BNT’nin haberine göre, Hak ve Özgürlükler Hareketi DPS’nin Meclis Grubu’ndan ihraç edilen Ramadan Atalay, DPS’de birlik çağrısında bulunarak, partinin yeterince direniş gücü olduğunu ve birilerin bu partinin ebedi değerlerine el uzatması durumunda bu gücün ortaya çıktığını ifade etti.

Atalay, eşbaşkanlar Cevdet Çakır ve Delyan Peevski dahil olmak üzere, DPS’deki farklı oyların “normal bir şey olduğunu belirterek, “Biri DPS’nin özgün politikasını yürütüyor, diğeri ise çok iddialı,” dedi.

Ramadan Atalay, Doğan ve Peevski arasında, parti ile partinin yönetim şekli arasında görüş ayrılıkları bulunduğunu ifade etti.

DPS Meclis Grubu milletvekili Hamid Hamid Parlamentoya girerken partide bölünme olduğunu yalanladı.

Parlamento kulislerinde açıklama yapan DPS eşbaşkanı Cevdet Çakırovpartinin birliğinin korunması gerektiğine dikkat çekerek, yönetim ilkelerinin değişmesi gerektiğini, aksi takdirde tek başına yönetimin bu süreçlere yol açtığını belirtti. Çakırov, DPS ve GERB-SDS arasında müzakere süreci olmaması nedeniyle Başbakan Rosen Jelyaskov ile hükümet taslağını desteklemediğini belirterek, ülkenin kritik bir durumda olduğundan, açıkça tanımlanmış hedeflere sahip olmak için programların tamamen olmasa da en azından kısmen eşleşip eşleşmediğini görmek gerekiyordu. Çakırov, ayrıca partideki herkesin Avroatlantik olduğuna vurgu yaptı.

BNR

Reklamlar