Ekonomi

Makas yolunun Mestanlı – Podkova bolümü Eylül sonuna kadar hazır olacak

Kırcaali Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Makas yolunun Mestanlı – Podkova bölümü Eylül sonuna kadar hazır olacak. Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği ve Podkova yakınlarındaki Vırbitsa nehrinin köprüsü 120 metre uzatılacağı bildirildi. Ayrıca çiftlik hayvanlarının kolay geçimi için 8 tünel inşa edilecek.
makas-yolu-eylulde-hazir
Doğu Makedonya ve Trakya Valiliği Genel Sekreteri Konstantinos Katsimigas ve Kırcaali Valisi Biser Nikolov Makas yolunun Mestanlı – Kırcaali kısmını ziyaret ettiler. Konstantinos Katsimigas,”İstedik ki yolun son halini kendi gözlerimizle görelim, ne de olsa turistlerin can güvenliği bizim için çok önemli. Gümülcine – Kırcaali yoluna yerel ve bölgesel olarak bakmıyoruz. Bu yol Gümülcine – Rusçuk yolunun bir bölümü olarak İgnatiya otoyoluna bağlanacaktır” dedi.

Katsimigas, Makas yolunun Yunanistan tarafı Temmuz ayı sonunda tamamlanacağını ve Ağustos ayında açılış için hazır olacağını söyledi.

Makas kapısından geçerek gelen Konstantinos Katsimigas ve Müh. Georgios Kukuravis, Kırcaali ve Filibe yol kesimlerini de gözden geçireceklerini belirttiler.

 

Kırcaali Haber

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + 15 =