Hak ve Özgürlükler Hareketi DPS Gençlik Kolları eski başkanı Korman İsmailov, BNR’ye konuşurken “DPS korkudan titriyor. Burada partinin üst düzey kişilerinden bahsediyorum” dedi.

Haziran ayındaki Parlamento seçimlerinde ikinci siyasi güç olan partinin, artık eskisi gibi, arkasında onursal başkanı Ahmed Doğan‘ın gözetlediği sahte bir lider tarafından yönetilmediğini öne süren Korman İsmailov, “Şu anda kontrol, Delyan Peevski’nin elinde.Partinin önde gelen organlarını kontrol etmeyi başardı, kendi adamlarını Merkez Operasyon Bürosu‘na yerleştirdi. İşletmeleri ve şirketleri ele geçirme konusunda çok fazla tecrübeye sahip. Ahmed Doğan kontrolü elinden kaçırdı” dedi.

 Peevski’nin bilgiyi nasıl kullanacağını, bağımlılıkları nasıl üreteceğini ve yöneteceğini çok iyi bildiğini söyleyen İsmailov, “DPS bir araçtır, önce Doğan’ın idı, şimdi ise Peevski onu ele geçiriyor” dedi.

DPS basın merkezi tarafından atıfta bulunulan Peevski, DPS’li belediye başkanlarıyla yaptığı çalışma toplantısında, “DPS için yeni başlangıç ​​bir gerçektir. Bunu anlamayanlar geçmişte kalır” sözlerini kullandı.

Peevski, yolsuzluk nedeniyle Magnitsky Yasası uyarınca yaptırıma tabi tutulanlar arasında yer alıyor.

BNR

Reklamlar