Kırklareli Üniversitesi, ‘Sofya Sınır Ötesi Eğitim 2017’ fuarında temsil edildi

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ,(DHA)- BULGARİSTAN’ın başkenti Sofya’da  düzenlenen ‘Sınır Ötesi Eğitim 2017’ fuarına davet edilen Kırklareli Üniversitesi,  burada Dış İlişkiler Koordinatörlüğü personeli Uzman Mehmet Fatih Çömlekçi  tarafından temsil edildi.

26 ülkeden üniversite yöneticileri, uluslararası ofis çalışanları, akademisyenler ve uluslararası eğitim danışmanlarının katıldığı fuarın ilk gününde katılımcı Üniversitelerin tanıtım sunumları gerçekleştirildi.

Fuarın ikinci ve üçüncü günlerinde ise Üniversite temsilcileri ve eğitim danışmanlarıyla 30’ar dakikalık toplantılar gerçekleştirildi. Bu çerçevede, VelikoTurnovo St. Cyriland St. Methodus Üniversitesi, Neofit-Rilski South-West Üniversitesi, Plovdiv Paisii Hilendarski Üniversitesi, Varna Ekonomi Üniversitesi, Varna Teknik Üniversitesi, Varna Özgür Üniversitesi, Bulgaristan-Amerikan Üniversitesi, Bükreş Bioterra Üniversitesi, Maribor Üniversitesi, Yeni Zelanda Otago Politeknik Üniversitesi, Sofya Mimarlık, İnşaat Mühendisliği ve Jeodezi Üniversitesi ve St. IvanRilski Madencilik ve Jeoloji Üniversitesi temsilcileri ile olası akademik işbirliği konularında toplantılar yapıldı.

Görüşmelerde Kırklareli Üniversitesi uluslar aşılaşma stratejileri ve uluslararası öğrencilere gösterilen önem vurgulanarak ileriye dönük ikili akademik işbirliği anlaşmaları bağlamında önemli adımlar atıldı.

Sofya’da bulunan ve 1920 yılında kurulan ‘Ulusal ve Uluslararası Ekonomi Üniversitesi’ ziyaret edilerek Dış İlişkiler Sorumlusu Doç. Dr. Paskal Zhelev ile bir toplantı gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıda öğrenci ve akademik personel hareketliliği ile ikili anlaşma çerçevesinde yapılabilecek ortak bilimsel çalışmalar konularında görüş alış verişinde bulunuldu.

Share
Reklamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir