Kültür-Sanat

Karateci Şampiyonu Türkiye Misafir Etti

Dünya Shotokan Fedarasyonu’nun düzenlediği ve  Bulgaristan‘ da yapılan “8th World Shotokan Karate Championships-Varna” şampiyonasında, dünya şampiyonu olan minik karateci Kaan Yüksel,  Foça  Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’ı ziyaret etti. Başkan Demirağ şampiyon sporcuyu ödüllendirdi.

Başkan Demirağ, Karateci Şampiyonu Misafir Etti, System.String[]Karate Antrenörleri  Taner Erol ve Kudret Yüksel’ in desteğiyle hazırlanan Kaan Yüksel, ilk yurt dışı turnuva deneyimi olmasına rağmen Wsf Dünya Shotokan Karate turnuvasından başarılı bir tablo ile döndü. Kaan Yüksel şampiyonadan WKF Kumite 6-7 Years Male +30 Kg Altın Madalya dünya şampiyonu Shobu Ippon 6-7 Years Male +30 Kg gümüş madalya dünya ikinciliği, 6-7 Years Male Indıvıdual Kata bronz madalya dünya üçüncülüğü aldı.

Küçük karatecinin antrenörü Kudret Yüksel de ziyarette, “Sporcumuz dünyanın dünyanın en üst çıtalarından biri olan alanda şampiyon oldu. Dünya çapında başarımızda bize büyük destek verdiniz. Bu amaçla yakaladığımız başarımızı sizinle paylaşmak istedik” diye konuştu.

Kaan Yüksel’in başarılarını büyük takdirle karşıladıklarını belirten  Foça  Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, minik karateciye başarılar diledi. Başkan Demirağ, ‘”Spor ve sporcuya desteğimiz her zaman devam edecektir. Geleceğimiz çocuklarımız ve gençlerimiz, sporun verdiği özgüven ve desteği ile hayata bakışlarını geliştireceklerdir” dedi.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 4 =