İsperih Belediyesine bağlı Kitançevo köyünde oturan Behçet ve Elnar Hamid çifti, geçen yılın sonunda evliliklerinin 5. yılını kutlarken İsperih’te diktikleri “Sağlık Ormanı” ile birçok habere konu oldular.

Ailenin reisi Behçet Hamid için ünlü olmak yeni bir şey değil. Deliorman’ın en iyi güreşçilerinden biri olarak bilinen Behçet Hamid, serbest stilde 4 kere farklı sikletlerde ülke şampiyonu olmuş, uluslararası yarışmalarda madalyalar kazanmış, milli takım güreşçisi olmuş bir kişi. Halihazırda İsperih “Osman Duraliev” güreş kulübü başkanı olan Behçet Bey, insana disiplinli olmayı ve strateji kurmayı öğreten güreşin spor ve dövüş sanatı olmaktan öte hayat okulu olduğunu öne sürdü ve kulübün başarılarını anlattı.

Aynı zamanda iş adamı olan Behçet Hamid, Covid-19’dan dolayı hem sporda hem iş alanında yaşanan durgunluğa rağmen geleceğe umutla baktığını paylaştı.

Bugünlerde ana okula dönen çocukların arkadaşları ile bir araya gelmekten çok mutlu olduklarını söyleyen Elnar Hanım ise hem anne hem pedagog olarak yüz yüze eğitimden yana olduğunu belirtirken “Son söz tıp uzmanlarında” dedi.

Çoğu genç çift şehir hayatını, hatta yurt dışına gitmeyi tercih ederken köyde kaldıklarını bir ağızdan “doğru karar” olarak değerlendiren aile, köy hayatı avantajlarının özellikle pandemi döneminde kanıtlandığını öne sürdü.

Evliliğin beşinci yılının sembolü “ağaç” olduğu için kutlama yapmak veya hediye almak yerine İsperih’te 100 çam fidanı dikerek “Sağlık Ormanı” kuran aile, bu etkinliğin herkesçe çok güzel karşılandığını, sevince vesile olduğunu anlatırken bundan sonra da hayır işleri yapmaya devam etmek konusundaki kararlığını paylaştı.

Mutlu aile formülü diye bir şey var mı sorusu üzerine ise Behçey Bey “akıl ve gönüllerin bir olması”, Elnar Hanım ise “saygı, sevgi ve sadakat” cevabını verdi.

Behçet ve Elnar Hamid ile yaptığımız söyleşiyi ekli ses dosyasından dinleyebilirsiniz.

BNR

Reklamlar