Yaşam

İş adamlarına internetten vize

Başbakan Yardımcısı Daniela Bobeva, Türk vatandaşlarına vize rejiminin kolaylaştırılması adına yeni sanal başvuru imkanı sunulacağını duyurdu. turkiye-pasaportlariHaskovo’da iş koşullarının iyileştirilmesi adına düzenlenen foruma katılan Bobeva, aralık ayından itibaren turistik vizelerin başvurusunun internetten yapılabilmesinin öngörüldüğünü belirtti. Bu vesileyle Türkiye’de Bulgaristan konsolosluğu bulunan 4 şehirde seminer düzenlendiğini aktaran Daniela Bobeva, yeniliklerle vize süresinin kısaltılacağını umduklarını ifade etti.

Türkiye’deki 15 benzer kuruluşla projeleri bulunan Haskovo Sanayi ve Ticaret Odası tarafından gündeme getirilen konu beğeniyle kabul gördü. Sanayi odası, Türk iş adamlarının yerli esnafla olan ilişkilerinde bürokrasi zorluklarını birçok kez dile getirdi. Başbakan Yardımcısı Daniela Bobeva, “İş adamlarına vize kolaylığı üzerinde çalışılıyor. Bu konuda yasal düzenlemeler de yapılacak” diye konuştu.

Daniela Bobeva, ülkede ilaç satın alma işleminin de sanallaştırabileceğini kaydetti. Bu şekilde ilaç için giderlerin yüzde 20 ila yüzde 30 arasında düşeceği tahmin ediliyor.
Zaman BG

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 − three =