Teknoloji devi Google’un hizmetlerinde 19 Aralık sabah ve öğle saatlerinde erişim aksaklıkları yaşandı. Dünya çapında erişim sorununun yaşandığı Google’da ve Google’a bağlı hizmetlerde yaşanan soruna binaen Google açıklamada bulundu.

Google’un Türkiye’den bağlanan kullanıcıları için yaptığı açıklama şu şekilde kaydedildi:

“Google’ın Bulgaristan’daki ağı üzerinde yönlendirilmiş olan trafikte yaşanan birden fazla eşzamanlı fiber kesintisi sorunu, etkilenen tüm kullanıcılar için Türkiye Saati ile 13:36 (ABD / Pasifik zamanı ile 19 Aralık 2019 02.36) itibarı ile tamamen çözülmüştür. Bu süre içinde, Google hizmetlerine Bulgaristan ağ bağlantı noktamız üzerinden erişen kullanıcılar, sözkonusu Google hizmetlerine ulaşamamıştır.

Sorunun çözümüne kadar geçen sürede gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.  Sorunun temel nedenini belirlemiş ve etkilenen trafiği, ağımızın sorundan etkilenmiş olan kısımlarının etrafına yönlendirmiş durumdayız. Konuyla ilgili dahili bir araştırma sürdürüyoruz. İleriki bir tarihte ayrıntılı bir olay özetini de paylaşmış olacağız.”

En çok Türkiye, komşuları ve kuzey avrupa ülkeleri etkilendi

Yukarıdaki ısıl harita, erişim sorunun yoğunlukla yaşandığı bölgeleri gösteriyor. Isıl haritaya göre, Bulgaristan kaynaklı bağlantı sorunundan etkilenen ülkeler arasında;Türkiye ve İran hariç tüm komşularının yanı sıra orta ve kuzey avrupa ülkeleri bulunuyor.

Reklamlar