Siyaset

Gırmen Belediyesi’nin yeni Belediye Başkanı HÖH’lü Minka Kapitanova

Pazar günü 7 yerleşim yerinde kısmen yerel seçimler gerçekleştirildi. Bu sabah oy pusulalarının işlemleri tamamlanmasından sonra Gırmen’in yeni Belediye Başkanı Minka Sabrieva Kapitanova seçildiği açıklandı.girmen-belediye-bask-hoh-minka-kapitanova
Kapitanova, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisinden muhtar adayı oldu. Onun rakibi GERB partisinin adayı Verhad İslamov’du. Kapitanova 5 197 oy alırken, İslamov 2 244 vatandaşın oyunu alabildi.

Kapitanova, 14 yıl Gırmen Belediye Başkanı görevini yürüten Ahmet Başev’in yerine geçti. Başev, son seçimlerde 42. Halk Meclisi’ne milletvekili seçildi. Mayıs ayında yapılan Genel Seçimlerden sonra Kapitanova Geçici Belediye Başkanı görevine getirilmişti.

Son 10 yılda eski Belediye Başkanı Ahmet Başev’in HÖH partisine mensup olması ve Kapitanova’nın da seçimleri kazanması sonucunda HÖH Gırmen’i yönetmeye devam ediyor.

Dün Gırmen Belediye Başkanı seçimine sadece iki aday katıldı. Genel olarak seçim günü normal geçti, Belediye Seçim Komisyonu’na sunulan birkaç şikayet dilekçesinin çoğunun asılsız olduğu ortaya çıktı.

 

Kırcaali Haber