Plovdiv Bölge Müftülüğü ve Plovdiv Müslüman Encümeni, altı yıldan beri Ramazan ayında şehirdeki “İmaret” Camiinde iftar yemeklerini ortaklaşa düzenliyor. İftar yemekleri yerel Müslüman topluluğun maddi ve manevi desteği ile hazırlanıyor.

Grandmufti.bg’ye konuşan Plovdiv Bölge Müftülüğü yetkilileri: “Yerli halk arasında “Halil İbrahim Sofrası” olarak bilinen iftarların “İmaret” Camii önünde düzenlenmesi geleneği bu yıl farklı bir formatta devam ediyor. Caminin önünde geleneksel iftarlar yapılmayacak. Ancak iftar yemekleri Plovdiv şehrindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.”dedi.

Bu bağlamda 24 Nisan’da Plovdiv Bölge Müftülüğü ve Plovdiv Müslüman Encümeni’nin ortak girişimi ile yardıma muhtaç Plovdivli vatandaşlara gıda paketleri, deterjan ve dezenfeksiyon malzemeleri dağıtıldı. Dağıtım, Plovdiv Bölge Müftüsü Taner Veli ve Plovdiv Müslüman Encümeni Başkanı Ahmed Pehlivan’ın huzurunda gerçekleşti.

Sözlerine göre Ramazan ayında pandemi dolayısı ile farklı bir formatta gerçekleştirilen bu hayırlı girişimi desteklemek içteyen herkes para bağışı yapabilir. Bir kişilik iftar değeri 6,00 leva olup bir gıda paketi 40,00 leva değerindedir. Daha fazla bilgi almak isteyenler Plovdiv-Filibe Bölge Müftülüğü veya şehirdeki Müslüman Encümenine başvurabilir.

Bulgaristan Başmüftülüğü

Reklamlar