kuran bgBulgaristan’da bulunan imam hatip liselerinde eğitim gören öğrencilere gönderilen Kelime Mealli Kur’an-ı Kerim ve Tecvidli Elifba kitapları, Edirne Mimar Sinan Vakfı tarafından yerlerine ulaştırıldı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, ‘Rayiha Yayıncılık’ tarafından basılan ve yardımseverlerin katkılarıyla temin edilen 350 adet Kur’an-ı Kerim ile 850 adet Elifba Kitabı’nın Kırcaali-Mestanlı, Rusçuk ve Şumnu’da bulunan imam hatip liselerinde okuyan öğrencilere teslim edildiği bildirildi.

Vakfın mütevelli Heyeti Başkanı Av. Şükrü Çeşme, Mestanlı İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda öğrencilere, alt yazılı renkli kelime Mealli Kur’an-ı Kerim’lerin, Kuran’ın anlamını kavramanın yanı sıra Arapça öğrenimine de katkı sağlayacak bir çalışma olduğunu söyledi.

Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Ahmed de en güzel hediyenin Kur’an-ı Kerim olduğunu belirterek katkısı ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Rusçuk ve Şumnu İmam Hatip Lisesi yetkilileri de, içinde bulunduğumuz eğitim-öğretim döneminin başında Edirne Mimar Sinan Vakfı tarafından Bulgaristan’da bulunan İmam Hatip Liselerinde okuyan öğrencilere yapılan okul kıyafeti yardımını unutmadıklarını belirterek Kur’an-ı Kerim hediyesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Reklamlar