Bulgaristan’da Eski İstihbarat Şefinin Kaybolması

Bir aydan uzun süredir kayıp olan eski Devlet Milli Güvenlik Ajansı Müdürü Sertov, Bulgaristan’a döndü Sertov’un Yunanistan’da kaza geçirdiği ve hastaneye yattığı belirlendi.

Bulgaristan'da Eski İstihbarat Şefinin Kaybolması

Bulgaristan‘da bir aydan uzun süredir kayıp olan Devlet Milli Güvenlik Ajansı’nın (DANS) eski müdürü Petko Sertov’un ülkeye döndüğü bildirildi.

İçişleri Bakanı Veselin Vuçkov, Sertov’un eşi ve kardeşiyle gece geç saatlerdeYunanistan‘dan Bulgaristan‘a giriş yaptığını açıkladı.

Bakan Vuçkov, Sertov’un Yunanistan’da trafik kazası geçirdiğini ve tedavi gördüğünü belirtti.

Başkent Sofya‘daki evinden 5 Aralık’ta evinden çıkan ve daha sonra kendisinden haber alınamayan Sertov, eşi Emiliya Sertova’nın talebi üzerine 9 Aralık‘tan bu yana İnterpol tarafından aranıyordu. İçişleri Bakanı Vuçkov, 14 Aralık‘ta Sertov’un Yunanistan‘a bulunduğuna dair bilgi aldıklarını kaydetmişti.

Sertov’un kaybolması, ülkenin güvenlik alınındaki eksikliklerini bir kez daha gündeme getirmişti. Vuçkov, İçişleri Bakanlığı‘nın güvenlik kameralarının ödenmemiş borç yüzünden kullanım dışı olduğunu belirtmiş ve polisin arama çalışmalarına yetersiz kaldığını itiraf etmişti.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir