Bulgaristan Kızılhaç Örgütü, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yardım etmek için çalışmalarına devam ediyor. Örgüt, depremzedeler için elektrikli sobalar ve daha düşük sıcaklıkta yaşama koşullarına uygun kış çadırları bağışları toplamaya devam ediyor. Ayrıca, parasal bağışlar da SMS yoluyla veya banka yoluyla yapılabiliyor.

Bulgaristan Kızılhaç Örgütü, kampanyanın başlangıcından bu yana Türkiye ve Suriye’de toplam 1 milyon 300 bin avro’dan fazla para topladı. Bu bağışların 900 bin avrosu artık ihtiyaç sahiplerine ulaştı.

Türkiye ve Suriye’de son zamanlarda meydana gelen depremler, binlerce insanı evsiz bıraktı ve çok sayıda insan hayatını kaybetti. Bu nedenle, Bulgaristan Kızılhaç Örgütü gibi çeşitli uluslararası yardım kuruluşları, depremzedelerin acil ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarına devam ediyorlar.

Bulgaristan Kızılhaç Örgütü’nün yaptığı yardımlar, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelerin hayatlarını kolaylaştırmaya ve onlara destek olmaya yardımcı oluyor. Örgütün kampanyasına katılmak isteyenler, SMS yoluyla veya banka yoluyla para bağışında bulunabilirler.

BG Haber

Reklamlar