Haberler Siyaset

Bulgaristan Halk Meclisi yeni kış dönemi çalışmalarına başladı

Bulgaristan Halk Meclisi, yılın ilk toplantısını düzenledi. Meclis Başkanı Tsveta Karayançeva,  milletvekillerine yapıcı siyasi diyalog, daha yaşanabilir bir ülke ile vatandaşların yararına iyi sonuçlar veren çalışmalar diledi. Partiler yeni politik döneme dair vizyon ve beklentilerini tanıttı.

GERB Parlamento Grubu Başkanı Tsvetan Tsvetanov AP ve yerel yönetim seçimleri olmak üzere, parti hedeflerinin iki seçime odaklı olacağını söyledi. BSP lideri Korneliya Ninova, 2019’da statükoya son verecek ve Bulgaristan’da değişikliklerin başlangıcını teşkil edecek erken seçim çağrısı yaptı.  “Birleşik Vatanseverler” Parlamento Grubu Başkanı Volen Siderov, 2019’da değerler çakışmasının Avrupa’nın geleceğini etkileyeceğini vurguladı.

DPS – Hak ve Özgürlükler Hareketi Başkanı Mustafa Karadayı 2018’i skandallar yılı ve Bulgaristan açısından “kayıp” bir sene olarak niteledi ve 2019’da ülkenin itibarlı yerini kazanması için hızlı bir gelişime ihtiyaç duyulacağını belirtti.“Volya” lideri Veselin Mareşki, AB’nin dağılıp dağılmayacağı veya varlığını kökten bir değişimle mi sürdüreceğine dair soruların cevap bulacağı yıl olarak, 2019’u “simgesel” olarak değerlendirdi.

 

BNR

Share
Reklamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 12 =