BUlgaristan Gençleri Ege’de

“Türkiye ile Bulgaristan Arasında Gençlik Zinciri Projesi ” kapsamında İzmir’e gelen öğrenciler Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz’ı ziyaret etti.

Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu ( BGF )’nin Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında gerçekleştirilen ziyarette; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Silkü , TC. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Ege Bölge Koordinatörü Dr. Fırat Yaldız , Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Metin Ekici, İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Fahriye Ersoy ve Proje Koordinatörü Gülseren Bilgiç katıldı.

Çanakkale Zaferi‘nin 100. Yılı nedeniyle Gelibolu Yarımadası ve Şehitlik ziyaretiyle başlayan faaliyet, İzmir ve Manisa‘da yapılacak bir dizi sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikle devam edecek. Türkçe eğitimi ve uygulamalı el sanatları atölyelerinden elde edilen eserlerin sergilenmesini de hedefleyen projede Türkiye‘de en az 40 kültürel ve tarihi mekan da ziyaret edilecek

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir