Siyaset

Bulgaristan Başbakanı Borisov’dan Erdoğan’a Teşekkür

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, İstanbul’daki Bulgar Kilisesi’nin restorasyonu için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, İstanbul’daki Bulgar Kilisesi’nin restorasyonu için CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

İstanbul’da bulunan Sveti Stefan Bulgar Kilisesi’nde restorasyon işlerinin sona geldiğini söyleyen Boyko Borisov, “Kilisemiz paslanmıştı ve yan yatmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la konuştum ve tamir yapılması konusunda söz aldım. Restorasyon ve çevre düzenleme işlerine 8 milyon euro gitti” dedi.

Başkent Sofya’da katıldığı bir ticari forumda konuşan Borisov, kilisenin tamir ve bakım işlerinde son aşamaya gelindiğini belirtti. Borisov, kilisenin açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla önümüzdeki yıl 7 Ocak tarihinde gerçekleştireceklerini kaydetti.

Türkiye sınırındaki sığınmacı geçişlerine de değinen Borisov, Ankara’nın verdiği sözleri yerine getirdiğini ve Bulgaristan sınırında geçişlerde artış gözlenmediğini vurguladı.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + two =