Bulgar-Türk Ticaret Günleri Sofya

Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Hasan Ulusoy’un konuşması – Bulgaristan Ekonomi Bakanı Emil Karanikolov’un konuşması – Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Hasan Ulusoy’un AA mikrofonlarına açıklaması – Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Hasan Ulusoy: – “Bulgaristan – Türkiye ekonomik ilişkilerinde büyük potansiyel var”  dedi.

Büyükelçi Ulusoy, Türkiye’nin Sofya Büyükelçiliği ve Bulgar – Türk Ticaret ve Sanayi Odasının iş birliği ile düzenlenen “Bulgar – Türk Ticaret Günleri” etkinliğinde konuştu.
Bulgaristan Ekonomi Bakanı Emil Karanikolov’un da etkinliğe katılmasından büyük memnuniyet duyduğunu aktaran Ulusoy, “Bulgaristan – Türkiye ekonomik ilişkilerinde büyük potansiyel var. Bence ekonomik alanında ilişkiler doğru yolda.” ifadesini kullandı.

Ulusoy, Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinin her iki halkın refahına katkı sağlayacağına işaret etti.Bulgaristan’da yatırımcı olarak faaliyet gösteren 55 Türk şirketinin bulunduğunu ve komşuluk kültürünün büyük önem taşıdığını anlatan Ulusoy, “Komşu olmamızın bir diğer önemi de, bu güzel ülkede firmalarımız ve yatırımcılarımızın hem Bulgarca, hem Türkçe okuma ve yazma bilen kalifiye ve aranan işlere uygun Bulgaristan vatandaşları ne kadar çok olursa, o kadar çok Bulgaristan ekonomisi ve istihdamı da kazanacak. Bu, özellikle gençler için önemli bir fırsat.” değerlendirmesinde bulundu.

Etkinlikte Türkiye’den 200 şirket stant açarak Bulgar iş adamlarıyla görüşmeler gerçekleştirdi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Ä°lgili resim

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest