Haberler Kültür-Sanat

Belitca Belediye Başkanı Ramazan ayına özel iftar yemeği verdi

Belitca Belediye Başkanı Radoslav Revanski 17 Mayıs 2019 tarihinde Cuma günü Mübarek Ramazan ayı vesilesiyle güzel bir iftar yemeği düzenledi. Belediye Başkanının vermiş olduğu bu iftar artık yıllık bir gelenek haline geldi, bu yıl dördüncüsü düzenleniyor. Geleneksel olarak düzenlenen bu iftar yemeği bölgede ki çeşitli dini topluluklar temsilcilerini bir araya getiriyor.

Bu yıl ki bu resmi davetin, onur konukları Bulgaristan Cumhuriyeti Başmüftüsü Dr. Mustafa Hacı, Başmüftü Yardımcısı ve Bulgaristan’da ki Ulusal Dini Topluluklar Konseyi Başkanı Birali Mümün Birali, Blagoevgrad Bölge Müftüsü Aydın Mohamed, Pazarcik Bölge Müftüsü Abdullah Salih, bunların yanı sıra bölgede ki imamlar ve Belitca da ki Hristiyan topluluğun resmi temsilcileri oldu.

“Müslümanlar ve Hristiyanlar, entelektüel şahsiyetler, kültürel liderler ve iş adamları olarak hep birlikte bu iftar yemeğinde olduğumuz için mutlu ve gururluyum. Bu gibi etkinliklerle Belitca’da barış ve anlayış içerisinde olduğumuz görülmekte ve bu da Belediye’nin kalkınma yolunda olduğunu kanıtlamaktadır.” –  bu yıl ki iftar yemeğinde Belediye Başkanı Radoslav Revanski bu sözlerle düşüncelerini paylaştı.

 

Yazar: L. Çauşeva
Çeviri: Meliha Musa
Bulgaristan Başmüftülüğü

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + thirteen =