Haberler Seçim 2021 Siyaset

Bulgaristan’da Seçilen Milletvekilleri Bölgelere Göre Listesi

BULGARİSTAN GENEL SEÇİMLERİNDE

SEÇİLEN MİLLETVEKİLLERİ

SEÇİM BÖLGELERİNE GÖRE LİSTELERİ

Not: Bulgaristan dışından oylar daha hesaplanmamıştır… Açılan sandık oranı %95’dir.

 

Bir şunu diyen bir yazı 'герб има TAKbR народ сдс б‘. борисов герб-сдс 25.2% дпс трифонов итн 17.1% 6Cn Κ. нинова бсп 15.7% изправи се! мутри вън! карадайъ дпð 10.7% X. иванов дб 9.9% M. манолова исмв 4.6%' görseli olabilir

1. Seçim bölgesi – BLAGOEVGRAD (11 Milletvekili)


GERB-DGB
Rosen D.Jelyazkov
Ivaylo A. Zlatanov
Georgı Z. DİNEV

BSP
Georgi G. MİHAYLOV
Emil S. KOLEVİÇİN

VAR BÖYLE BİR HALK
İlko S. STOYANOV
Georgi Z. POPOV

DPS-HÖH
Yordan K. TSONEV
Elhan M. KILKOV

DB “Demokratik Bulgaristan”
İvan Y. DİMİTROV


VMRO
Stoyan R. BOJİNOV

 

2-Seçim Bölgesi – Burgaz (14 Milletvekili)

GERB – DGB
Lüben L. DİLOV
İvelina V. Nikolova
Denitsa P. NİKOLOVA
Dimitır B. PETROV

BSP
Petır G. KINEV
Yuliya T. YORGOVA

VAR BÖYLE BİR HALK
İvaylo V. VILÇEV
Dimitır S. GIRDEV
Aleksandır S. MARKOV


DPS – HÖH
Sevim İ. ALİ
Eşref K. EŞREF

DB “Demokratik Bulgaristan”
Dimitır G. NAYDENOV

İMB Diril Bulgaristan!
Jivko İ. TABAKOV

VMRO
Georgi V. MANEV

 

3 – Seçim Bölgesi – VARNA (15 Milletvekili)


GERB – DGB
Kostadin G. ANGELOV
Stratsimir İ. PAVLOV
Tanya T. PETROVA
Krasen K. KRALEV
Pavel A. HRİSTOV

BSP
Borislav G. GUTSANOV
Filço K. FİLEV
Pavel E. RALİÇKO

VAR BÖYLE BİR HALK
Lübomir A. KARİMANSKİ
Boyko P. KAFEDJİEV
İvaylo K. KOJUHAROV

DPS – HÖH
Erdjan S. ABATİN

DB “Demokratik Bulgaristan”
Stoyan A. MİHALEV


İMB Diril Bulgaristan!
Tatyana D. TOTEVA

VMRO
İvan D. İVANOV

 

4- Seçim Bölgesi Veliko Tırnovo (8 Milletvekili)

GERB – DGB
Lübomira S. POPOVA
Dimitır S. NİKOLOV

BSP
Yavor R. BOJANKOV
Vesela N. LEÇEVA


VAR BÖYLE BİR HALK
Andrey İ. ÇORBANOV

DPS – HÖH
Mestan O. MESTANOV

DB “Demokratik Bulgaristan”
Kaloyan M. YANKOV

İMB Diril Bulgaristan!
Yulian H. VOYNOV

 

5- Seçim Bölgesi VİDİN (4 Milletvekili)


GERB – DGB
Rositsa L. KİRİLOVA

BSP
Filip S. POPOV

VAR BÖYLE BİR HALK
İvo G. ATANASOV

DB “Demokratik Bulgaristan”
Lüben İ. İVANOV

 

6- Seçim Bölgesi – VRATSA (6 Milletvekili)


GERB – DGB
Petya TS. AVRAMOVA
Krasen G. KRISTEV

BSP
Atanas M. POPDİMİTROV

VAR BÖYLE BİR HALK
Georgi S. GEORGİEV

DB “Demokratik Bulgaristan”
Vladislava T. LAKOVA

DPS-HÖH
Tsvetan İ. ENÇEV


 

7- Seçim Bölgesi GABROVO (4 Milletvekili)

GERB
Tomislav P. DONÇEV

BSP
Krum G. DONÇEV

VAR BÖYLE BİR HALK
Lübomir A. KARİMANSKİ

DPS-HÖH
Melekber Ş. VELEVA


 

8- Seçim Bölgesi – DOBRİÇ (6 Milletvekili)

GERB – DGB
Denitsa E. Saçeva

BSP
Maya Y. DİMİTROVA

YOK BÖYLE BİR HALK
Dilyan G. GOSPODİNOV

DPS-HÖH
Hasan A. ADEMOV


DB “Demokratik Bulgaristan”
Albena S. VIRBANOVA

VMRO
Yordan İ. YORDANOV

 

9- Seçim Bölgesi – Kırcaali (5 Milletvekili)

GERB
Tsveta V. KARAYANÇEVA

DPS-HÖH
Mustafa S. KARADAYI
Hasan A. İSMAİL
Resmi M. MURAD
Mukaddes Y. NALBANT


 

10- Seçim Bölgesi – Köstendil (4 Milletvekili)

GERB
Hristo B. TERZİYSKİ

BSP
Rumen N. GEORGİEV

VAR BÖYLE BİR HALK
Viktoriya D. VASİLEVA

DPS-HÖH
Stoyan G. STOYANOV


 

11- Seçim Bölgesi – LOVEÇ (5 Milletvekili)

GERB – DGB
Nikolay N. NANKOV
Mladen N. MARİNOV

BSP
İrena T. ANASTASOVA

VAR BÖYLE BİR HALK
Stanislav S. BALABANOV

DPS-HÖH
Ruşen M. RİZA

 

12- Seçim Bölgesi – Montana (5 Milletvekili)

GERB-DGB
İrena M. DİMOVA

BSP
Atanas P. KOSTADİNOV

VAR BÖYLE BİR HALK
Plamen N. ABROVSKİ

DPS-HÖH
Dimitır İ. AVRAMOV

DB “Demokratik Bulgaristan”
Mihail V. İVANOV

 

13- Seçim Bölgesi – Pazardjik (9 Milletvekili)

GERB-DGB
Ekaterina S. Zaharieva
Nayden T. ŞOPOV
Valeri S. VILKOV

BSP
Plamen İ. MİLEV
Petya N. TSANKOVA

VAR BÖYLE BİR HALK
Stanislav S. BALABANOV
Svetoslav G. GEORGİEV

DPS-HÖH
İskra D.KOPAROVA

DB “Demokratik Bulgaristan”
Lübomir V. LEVİÇAROV

 

14- Seçim Bölgesi – Pernik (4 Milletvekili)

GERB-DGB
Lübomir V. LEVİÇAROV

BSP
Stoyan M. MİRÇEV

VAR BÖYLE BİR HALK
Galya M. BIDARSKA

DB “Demokratik Bulgaristan”
Zornitsa V. STRATİEVA

 

15-Seçim Bölgesi – Pleven (9 Milletvekili)

GERB-DGB
Grigor A. GORÇEV
Miroslav N. PETROV

BSP
Rumen V. GEÇEV
Stefan İ. BURDJEV

VAR BÖYLE BİR HALK
Radostin P. VASİLEV
Aleksandır A. ALEKSANDROV

DPS-HÖH
Velislava İ. KRISTEVA

DB “Demokratik Bulgaristan”
Nayden M. ZELENOGORSKİ

VMRO
Krasimir D. KARAKAÇANOV

 

16- Seçim Bölgesi – Plovdiv (11 Milletvekili)

GERB-DGB
Boyko BORİSOV
İvan B. TOTEV
Vejdi L. RAŞİDOV
Radomir P. ÇOLAKOV

BSP
İvo A. HRİSTOV
İvan B. PETKOV

VAR BÖYLE BİR HALK
Toşko Y. HADJİTODOROV
Antoaneta A. STEFANOVA

DB “Demokratik Bulgaristan”
Manol K. PEYKOV

İMB Diril Bulgaristan!
Nikolay D. HADJİGENOV

VMRO
Aleksandır M. SİDİ

 

17- Seçim Bölgesi – Plovdiv Bölge (11 Milletvekili)

GERB-DGB
Dani S. KANAZİREVA
Danka E. LÜRTOVA
Yordan S. KRISTANOV

BSP
Manol T. GENOV
Veska M. NENÇEVA

VAR BÖYLE BİR HALK
Taner K. TÜRKOĞLU
Lıçezar İ. BAKIRDJİEV

DPS-HÖH
Ramadan B. ATALAY

DB “Demokratik Bulgaristan”
Velizar M. ŞALAMANOV

İMB Diril Bulgaristan!
Rumen M. YONÇEV

VMRO
Vladimir İ. KISYOV

 

18- Seçim Bölgesi – Razgrad (4 Milletvekili)

GERB-DGB
Desislava V. ATANASOVA

DPS-HÖH
Ahmet R. AHMEDOV
İhsan H. HAKKI

İMB Diril Bulgaristan!
Simeon P. İZVOROV

 

19- Seçim Bölgesi Ruse (8 Milletvekili)

GERB-DGB
Krasen K. KRALEV
Plamen D. NUNEV
Alise K. MURTEZOVA

BSP
Krum ZARKOV

VAR BÖYLE BİR HALK
Svetlin K. STOYANOV

DPS-HÖH
Bürhan İ. ABAZOV

DB “Demokratik Bulgaristan”
Mitko H. KUNÇEV

VMRO
İskren V. VESELİNOV

 

20- Seçim Bölgesi – Silistra (4 Milletvekili)

GERB-DGB
Todor S. TODOROV

BSP
Vyara E. YORDANOVA

VAR BÖYLE BİR HALK
Dragomir S. PETROV

DPS-HÖH
Cevdet İ. ÇAKIROV

 

21- Seçim Bölgesi Sliven (6 Milletvekili)

GERB-DGB
Desislava J. TANEVA
Mariya Şt. BELOVA

BSP
Atanas Z. ZAFİROV

VAR BÖYLE BİR HALK
Vladimir St. RUSEV

DPS-HÖH
Hatidje M. GEORGİEVA

VMRO
Hristo İ. DİMİTROV

 

22- Seçim Bölgesi – Smolyan (4 Milletvekili)

GERB-DGB
Daniela A. D. PRODANOVA

BSP
Aleksandır T. SİMOV

VAR BÖYLE BİR HALK
Aleksandır N. VILÇEV

DPS-HÖH
Hayri R. SADIKOV

 

23- Seçim Bölgesi – Sofya (16 Milletvekili)

GERB-DGB
Rumen Dimitrov Hristov
Aleksandır Rumenov Nankov
Dimitır Borisov Glavçev
Milena Tsvetanova Damyanova
Aleksandır Koyçev İvanov

BSP
Hristo Tançev Prodanov
Blagovest Kirilov Kirilov
Emil Tsenov Georgiev

VAR BÖYLE BİR HALK
Andrey Ivanov Chorbanov
Iva Miteva Yordanova-Rupcheva

DB “Demokratik Bulgaristan”
Atanas Petrov Atanasov
Antoaneta Dimitrova Tsoneva
Petar Yassenov Marinov
Nadezhda Georgieva Yordanova

İMB Diril Bulgaristan!
Maya Bozhidarova Manolova

 

24- Seçim Bölgesi – Sofya (12 Milletvekili)

GERB
Rosen Dimitrov Zhelyazkov
Toma Lyubomirov Bikov
Evgenia Biserova Aleksieva
Georg Danielov Georgiev

BSP
Georgi Strahilov Svilenski
Dimitar Ivanov Danchev

VAR BÖYLE BİR HALK
Mika Mikhailova Zaykova
Nikolai Stefanov Radulov

DB “Demokratik Bulgaristan”
Vladislav Panchev Panev
Tsetska Georgieva Bachkova
Ivaylo Nikolaev Mirchev

İMB Diril Bulgaristan!
Arman Agop Babikyan

 

25- Seçim Bölgesi – Sofya (14 Milletvekili)

GERB-DGB
Daniel Pavlov Mitov
Anna Vasileva Alexandrova
Lachezar Bogomilov Ivanov
Hristo Georgiev Gadzhev

BSP
Kornelia Petrova Ninova
Ivan Yordanov Dimitrov-Granitski
Anton Konstantinov Kutev

VAR BÖYLE BİR HALK
Philip Marinov Stanev
Plamen Ivanov Danailov
Plamen Nikolaev Nikolov

DB “Demokratik Bulgaristan”
Hristo Lyubomirov Ivanov
Borislav Dimitrov Sandov

İMB Diril Bulgaristan!
Nikolai Dimitrov Hadjigenov

VМRО
Kuzman Iliev Iliev

 

26- Seçim Bölgesi – Sofya bölge (8 Milletvekili)

GERB-DGB
Mladen Naidenov Marinov
Nikolina Panayotova Angelkova
Vasil Tsvetkov Tsvetkov

BSP
Ivan Ivaylov Chenchev
Ignat Gurov Gurov

VAR BÖYLE BİR HALK
Victoria Dimitrova Vasileva
Georgi Stanchev Georgiev

DB “Demokratik Bulgaristan”
Alexander Dimitrov Simidchiev

 

27- Seçim Bölgesi – Stara Zagora (11 Milletvekili)

GERB-DGB
Krasimir G. VILÇEV
Manoil M. MANEV
İliana P. JEKOVA

BSP
Georgi Y. GÖKOV
Dragomir V. STOYNEV

VAR BÖYLE BİR HALK
Stanislav T. TRİFONOV
Tihomir G. TENEV

DPS-HÖH
Halil R. LETİFOV

DB “Demokratik Bulgaristan”
Atanas V. SLAVOV

İMB Diril Bulgaristan!
Svetoslav B. KOLEV

VMRO
Anton D. ANDONOV

 

28- Seçim Bölgesi – Tırgovişte (4 Milletvekili)

GERB-DGB
Temenujka P. PETKOVA

DPS-HÖH
Ceyhan H. İBRYAMOV
İmren İ. MEHMEDOVA

DB “Demokratik Bulgaristan”
İlina S. MUTAFÇİEVA

 

29- Seçim Bölgesi – Haskovo (8 Milletvekili)

GERB – DGB
Delyan A. DOBREV
Georgi T. STANKOV

BSP
Velizar P. ENÇEV
Mihail Hr. LİSKOV

VAR BÖYLE BİR HALK
Silvi K. PETROV

DPS-HÖH
Sezgin Y. MEHMED

DB “Demokratik Bulgaristan”
Katya M. PANEVA

İMB Diril Bulgaristan!
Minko V. ANGELOV

 

30- Seçim Bölgesi – ŞUMEN (6 Milletvekili)

GERB – DGB
Krasimir G. VILÇEV

BSP
İvan V. İVANOV

VAR BÖYLE BİR HALK
Yordan S. STOYANOV

DPS-HÖH
Aysel İ. RUFAD
Hamid B. HAMİD

İMB Diril Bulgaristan!
İvan S. KAPRALOV

 

31- Seçim Bölgesi – Yambol (4 Milletvekili)

GERB – DGB
Dimitır R. RUNKOV

BSP
Kristian İ. VİGENİN

VAR BÖYLE BİR HALK
İvaylo V. VILÇEV

VMRO
Mariya Y. TSVETKOVA

 

BG Haber

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven − five =