Türk turistler Bulgaristan’ı seviyor

Bulgaristan’a giden Türk turist sayısı yüzde 40’a yaklaştı.

 

Bulgaristan Turizm Bakanı Nikolina Angelkova, ülkeye gelen Türk turistlerin sayısında yüzde 40’a yakın artış yaşandığını kaydetti.

Angelkova, ülkesinin Türk turistlere vize kolaylığı sağlamasının ardından kış turizm merkezlerine gelen Türk turistlerin sayısında artış gözlendiğini belirtti.

Bir önceki yıla oranla geçen yıl tatilini Bulgaristan’da geçirmek isteyen Türk vatandaşlarının sayısında yüzde 40 civarında artış yaşandığını kaydeden Bakan Angelkova, Türk turizm şirketlerinin artık bir iki gün içinde vize alabildiklerini ifade etti.

EMITT Fuarı’na katılan Bulgar firmalarının temsilcileriyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte görüştüğünü belirten Angelkova, İstanbul’da “Bulgaristan Günleri”, Sofya’da da “Türkiye Günleri” düzenlenmesi konusunda anlaştıklarını vurguladı.

İstanbul’da Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ile de görüştüğünü açıklayan Angelkova, Türk ve Bulgar tur operatorlerinin ortak projeler geliştirerek Çin ve daha uzak pazarlardaki turistlerin dikkatini çekmeye çalışacaklarını dile getirdi.

Angelkova, bu amaçla önümüzdeki günlerde Türk turizm şirketlerinin temsilcilerinin Bulgaristan’a gelerek görüşmeler yapmasının beklendiğini bildirildi.

İstanbul’da devam eden EMITT Fuarı’na Bulgaristan’dan 24 turizm şirketi, belediye ve turizm birliği katılıyor.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir