Haberler Siyaset

Borisov: Askeri faaliyetleri ben destekleyemem

Başbakan Boyko Borisov Brüksel’de Türkiye’nin Kuzey Suriye harekatıyla ilgili gazetecilerin sorusunu cevaplarken: “ Biz mülteci problemleri olduğunda da, kamplar için para verdiğimizde de, her zaman Türkiye’yi desteklemişizdir.

Ancak savaş yürüttükçe, askeri faaliyetleri ben destekleyemem” dedi ve savaşın durması gerektiğini belirtti. Biz Türkiye’yi her zaman destekledik, NATO müttefikiyiz, komşuyuz, onlar bizi mülteci akınından koruyor. Ancak savaşı desteklememizi beklemesinler”. “Savaş en aşırı bir felakettir ve Türkiye acilen ona son vermeli” diyen Borisov, mülteci akının yeniden Bulgar sınırına yoğunlaşacağı endişelerini ifade etti.

AB’nin Brüksel Zirvesinde konuşan Bulgaristan başbakanı Boyko Borisov “Kuzey Makedonya ve Arnavutluk’un AB ile üyelik müzakerelerine engel olursak büyük bir hata yapacağız” dedi. Balkanların ve bölgenin gelişmesi için AB entegrasyonunun önemine vurgu yapan Borisov, müzakere başlangıcına engel olmayacağını, ülkeler arasındaki tartışmaları konuların daha sonra da masaya yatırılabileceğini kaydetti.

 

BNR

One Reply to “Borisov: Askeri faaliyetleri ben destekleyemem

  1. Siz kimsiniz,Türkiye Cumhuriyetinin askeri savunmasına karşı çıkıyorsunuz.Türklüğümle gurur duyan bir kişi olarak,Bulgaristan denen benim doğduğum yer olan Deliorman’da ; sizlerin soykırım yaptığınızda bulunamamam dan dolayı ve karşı çıkamamdan dolayı yıllardır üzüntü duymama neden olanlardan biri de sizsiniz.Benim hiç bir akrabam geçmişte türkten başkası olmadı.Daha bunun sorumluluğunu taşırken nasıl başka birilerini eleştirirsiniz.

Comments are closed.