Dereköy’de Kendimize Yakışır Bir Kapıyı Yapacağız”

Kırklareli’ne gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Dereköy Gümrük Kapısında tır ve büyük vasıtaların geçmesi için çalışmaların yapıldığını söyleyerek, “Biz kendimize yakışır bir kapıyı yapacağız” dedi.

Dereköy'de Kendimize Yakışır Bir Kapıyı YapacağızKırklareli’ne gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Dereköy Gümrük Kapısında tır ve büyük vasıtaların geçmesi için çalışmaların yapıldığını söyleyerek, “Biz kendimize yakışır bir kapıyı yapacağız” dedi. Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Kırklareli’ne gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Meslek Odaları İstişare Toplantısına katıldı. İstişare toplantısına Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin yanı sıra Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz’ın yanı sıra meslek odaları temsilcileri katıldı.

Bakan Tüfenkci toplantının ardından tırların ve büyük vasıtaların geçemediği, Bulgaristan’a açılan DereköySınır Kapısında çeşitli incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

Bakan Tüfenkci burada gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bizim Dereköy Sınır Kapsının modernize edilmesi noktasında başkanlarımızın gayretlerini biliyorum. Biz bu noktada çalışmalarımızda belli bir noktaya geldik. Yetki kararını çıkardık. Saha alanını 18 dönümden 64 dönüme çıkardık. Karşı ülkenin ilgili çekinçeleri vardı. Biz artık onu beklemeyeceğiz. Biz kendimize yakışır bir kapıyı yapacağız. Arkadaşlarımıza gerekli talimatları verdik. Projelerine inşallah başlayacaklar. 2018’de de temelini hep beraber inşallah atarız. Biz kendimize yakışır bir kapı yapacağız Bulgarlar yaparlar mı yapmaz mı bilmem. Küçük araç geçişini sağlayacağımız sınır kapısını Ankara’ya gidince Dış İşleri Bakanlığı ile görüşüp, Bulgaristan yetkileri işle temas kurup, tır geçişlerinin açılması noktasında gayretkar olacağız” dedi.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir