Başkan Akgün’ün Bulgaristan’da Yaptırdığı Camiye Mevlitli Açılış

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün‘ün, Bulgaristan‘daki kardeş şehir Gorna Oryahovitsa’da yaptırdığı Kardeş Şehir Büyükçekmece Camii, Regaip Kandili canlı mevlit yayını ile ibadete açılıyor.

Büyükçekmece Belediyesi’nin kardeş şehirlerinden olan Gorna Oryahovitsa’da yaşayan soydaşların talebi ile yaptırılan caminin açılış töreni, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.Hasan Akgün ve belediye meclis üyelerinden oluşan bir heyetin katılımıyla gerçekleşecek.

REGAİP KANDİLİ TELEVİZYONDAN CANLI YAYINLANACAK

7 Nisan Perşembe akşamı Kardeş Şehir Büyükçekmece Camii’nden Regaip Kandili canlı olarak Tek Rumeli TV tarafından yayınlanırken, caminin resmi açılış töreni ise, 8 Nisan Cuma günü Türk ve Bulgar yetkililerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilecek. Büyükçekmeceheyeti Kardeş Şehir Büyükçekmece Camii’nde kılınacak Cuma Namazı’nın ardındanTürkiye‘ye dönecek.

“SOYDAŞLARIMIZA HAYIRLI OLSUN”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece Belediyesi’nin 2003 yılından bu yana kardeş şehri olan Bulgaristan‘ın Gorna Oryahovitsa kentine modern bir cami kazandırmanın mutluluğu içinde olduklarını belirterek, “Gorna Oryahovitsa’da yaşayan soydaşlarımızın önemli bir ihtiyacı karşılanmış oldu. Kardeş ŞehirBüyükçekmece Camii’nin açılışını gerçekleştirmek için belediye meclis üyelerimiz ve beraberindeki heyetle birlikte Bulgaristan‘a gidiyoruz. Caminin yapımında emeği geçen, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Kardeş Şehir Büyükçekmece Camii, Gorna Oryahovitsa’daki Müslüman soydaşlarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir