AB’nin başarısı için çalışacağız

Başbakan Boyko Borisov, Strasburg’da Avrupa Birliği (AB) Parlamentosu’nda Bulgaristan’ın AB Konseyi Dönem Başkanlığının önceliklerini tanıtmadan önce Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani ile görüşme yaptı.

Her ikisi de, AB’nin başarısının, kurumların vatandaşların menfaati için ortak çalışmasına bağlı olduğunu ve Bulgaristan Dönem Başkanlığı ile Parlamento arasındaki işbirliğinin bu amaçla motive olacağı görüşünü dile getirdi. Bulgaristan Dönem Başkanlığının önceliklerinin, büyük ölçüde Parlamento üyelerinin çalışma programına karşılık geldiği vurgulandı.

Başbakan Borisov, “Avrupa Parlamentosu’nun Başkanlık hizmetinin başarılı bir şekilde yürütülmesindeki önemli rolünü biliyoruz, çünkü tüm Avrupa vatandaşlarının çıkarlarını temsil ediyor ve izlenen politikaların meşruluğunun garantisidir” diye belirtti. Bundan önce Borisov, Avrupa Parlamentosu’nun şeref kitabına Bulgaristan Dönem Başkanlığı’nın “Birlikten Kuvvet Doğar” sloganını yazdı.

Antonio Tajani, gençlik temasının ve Batı Balkanlar’ın gelişmesinin Başkanlık programının ön plana çıkardığı noktalardan olmasını memnuniyetle karşıladığını belirtti. Avrupa Parlamentosu Başkanı, Bulgaristan ziyaretlerinde ülkemizin ilerleme kaydetme iradesinin yanı sıra bölgedeki entegrasyon süreçlerini tetikleyecek uzmanlığın, iyi diplomatik ve kişiler arası temasların varlığını açıkça gördüğünü belirtti.

 

Kırcaali Haber

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir